Zeptejte se Svobodných na to, co vás zajímá

Kouření na ulici

Jak se Svobodní dávají na kouření na ulici? Zakouřené restauraci se nekuřík může vyhnout, ale na ulici dnes nepomůže ani přejít na druhý chodník, protože i tam někdo bude kouřit. Souhlasili by Svobodní s tezí, že normální je nekouřit, i pasivní kouření pošlkožuje zdraví a pohodu nekuřáka, proto by se kuřák měl dovolit, než lidem kolem začne kazit vzduch, nebo rovnou jít do kuřáckého podniku, kde bude naopak vítán?

otázka položena 2018-05-01 22:55:38 +0200

anonymní uživatel

Anonym

0
325×
editovat změnit štítky označit porušení pravidel uzavřít spojit smazat

Máte naprostou pravdu v tom, že ta situace je absurdní. V hospodě se kouřit nesmí (té se vyhnout můžete), proto jsou kuřáci "vyháněni" ven před hospody a restaurace, kde mohou kouřem naopak obtěžovat ostatní (protože chůzi po silnici se na rozdíl od hospody vyhnete obtížně). V první řadě by se měl zrušit protikuřácký zákon. O tom, zda se smí kouřit v hospodě by měl vždy rozhodovat majitel hospody, na základě jeho rozhodnutí. To přesune část kuřáků z ulic zpět do hospod.

Kouření by mělo být nadále zakázáno tam, kam nekuřák (na rozdíl od hospody) musí, takže třeba na úřadě. Pasivní kouření bezesporu škodí, to považuji za prokázané. Na druhou stranu na otevřeném prostranství mám za to, že negativní důsledky kouření jsou relativně malé. Každopádně je to vždy o ohleduplnosti. Jsme lidé, bylo by fajn, kdybychom se tak chovali a vyšli si navzájem vstříc a snažili se nezpůsobovat nekomfort ostatním.

otázka zodpovězena 2018-09-12 22:40:58 +0200

gravatar pro David Král
0
editovat označit porušení pravidel smazat odkaz další

Na ulici by to měly řešit obce a určovat, zda a kde se smí kouřit. V soukromých prostorách to má určit soukromník. Přesně podle principu vlastnického práva. Současné zákony jsou al bohužel právě opačné.

otázka zodpovězena 2018-11-26 18:25:41 +0100

gravatar pro Hynek Nedělka

aktualizováno 2018-11-26 19:22:13 +0100

0
editovat označit porušení pravidel smazat odkaz další

Vaše odpověď

Chcete odpovědět na tuto otázku? Přihlaste se nebo registrujte, je to rychlé a jednoduché.