Zeptejte se Svobodných na to, co vás zajímá

Vyuctovani nakladu na EU

Obdrzel jsem Vasi uctenku s "Vyuctovanim naseho pobytu v EU" , zajimal by me detailnejsi rozpis polozky "Neprime naklady spojene s regulacemi" - je nekde mozno videt co konkretne je v teto polozce zapocitano? ps. pokud k cistym prijmum a vydajum pridate "dalsi naklady" , bylo by fer pak zapocist i "dalsi pripadne uspory" ktere jiste jsou (netvrdim, ze by ty naklady dorovnali, ale alespon by to pusobilo "nezavislejc" :-))

otázka položena 2019-05-02 01:12:28 +0200

anonymní uživatel

Anonym

0
520×
editovat změnit štítky označit porušení pravidel uzavřít spojit smazat

Nepřímé náklady spojené s regulacemi jsou odhadnuty dokonce samotnou Evropskou komisí (viz: https://www.eesc.europa.eu/resources/...2009bis-2009-00286-01.pdf?fbclid=IwAR1UEjcwY5qhLsYAlrsLuc7dkJmorpG8TcGciKihKps18LtxDFiYXfUIo), podle které jsou tyto náklady rovny přibližně 4% HDP ročně. Lze předpokládat, že náklady asi nebudou nižší, protože by Evropská komise byla sama proti sobě, pokud by odhadované náklady přestřelila a tvrdila, že jí způsobené náklady jsou vyšší, než jsou ve skutečnosti. Spíš naopak. V odkazu najdete podrobnosti. 100 nejnákladnějších euroregulací najdete třeba tady: http://2ihmoy1d3v7630ar9h2rsglp-wpeng...EuropeTop100costliestEU_regulations.pdf

Regulace obecně omezuje svobodný obchod, např. snižuje možnost mezi prodávajícím a kupujícím uzavřít obchod dle jejich preferencí, proto z principu obvykle negeneruje úspory, ale spíš zvyšuje byrokracii a tím i náklady. Ať už jde o vysavače, Babišovu řepku, regulace v automobilové dopravě a jiné. Proto reálně o případných úsporách může být řeč jen s velkými obtížemi. Napadá vás nějaká regulace, která reálně zajišťuje úspory? Mě ne.

otázka zodpovězena 2019-05-09 17:46:42 +0200

gravatar pro David Král
0
editovat označit porušení pravidel smazat odkaz další

Vaše odpověď

Chcete odpovědět na tuto otázku? Přihlaste se nebo registrujte, je to rychlé a jednoduché.