Zeptejte se Svobodných na to, co vás zajímá

Rušení daně z příjmu fyzických osob

Máte v programu zrušení daně z příjmu fyzických osob (DPFO). Je to ale reálné při současném deficitu?

otázka položena 2018-01-26 04:13:06 +0100

anonymní uživatel

Anonym

0
305×
editovat změnit štítky označit porušení pravidel uzavřít spojit smazat

Zrušení daně z příjmu pro zaměstnance i živnostníky máme v programu – je to daň nejzkaženější mnoha výjimkami a poplatníci platí z příjmu několik dalších daní, při útratách platí DPH. Chceme zrušit všemožné dotace podnikům a snížit míru státního přerozdělování minimálně o 4 % HDP, což je přesně objem, který stát vybere prostřednictvím DPFO. Vyrovnání státního rozpočtu má ale absolutní přednost. Nejprve je třeba vyrovnat rozpočet, až pak lze zrušit daň z příjmu.

otázka zodpovězena 2018-01-26 04:13:15 +0100

gravatar pro Svobodní
2
editovat označit porušení pravidel smazat odkaz další

Dle našeho programu navrhujeme zrušení daně z příjmu fyzických osob, ale zároveň ji nahrazujeme a předáváme do rukou obcí. Stal by se z ní příjem do obecních pokladen. Občané by tak dostali v komunálních volbách, rozhodnout o její výši. Těším se na dobu, kdy v jedné obci budou daně minimální a v sousední naopak. Teprve potom uvidíme, které řešení bude fungovat lépe. Věřím, že v obci s menší daní se bude žít lépe, ale třeba se mílím. Nechme to na starostech a jejich voličích. Předpokládám, že pokud se tento systém povede prosadit, budou lidé zvolení za Svobodné v komunální politice, vždy na straně coo nejnižší sazby této obecní daně.

otázka zodpovězena 2018-08-08 23:26:41 +0200

0
editovat označit porušení pravidel smazat odkaz další

Komentáře

Ono by to chtělo, aby obce mohly určovat svoje daně a pravice se mohla prosadit i na nižší úrovni jinak než rozhazováním.

gravatar pro Hynek NedělkaHynek Nedělka ( 2018-11-26 19:08:34 +0100 )editovat

Vaše odpověď

Chcete odpovědět na tuto otázku? Přihlaste se nebo registrujte, je to rychlé a jednoduché.